Başakşehir

anasayfa Başakşehir BAŞAKŞEHİR

BAŞAKŞEHİR

27 Ağustos 2018, Pazartesi 12:23 / Son Güncelleme : 27 Ağustos 2018, Pazartesi 12:23
BAŞAKŞEHİR
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir’lilerin ne kadar şanslı olduklarını belirtmek istedim..

Kıymetli Başakşehirliler;
Sizler için bu hafta Başakşehir ilçesinin,kısa bir zamanada nasıl İstanbul’un’’ EN’’leri arasına girdiğini kaleme aldım.. Başakşehir’i diğer ilçeler arasından bir adım öne çıkaran değerleri sizlerle paylaşıp, aslında Başakşehir’lilerin ne kadar şanslı olduklarını belirtmek istedim..
"Başakşehir İstanbul'un ‘’EN’’ yeşil ilçelerinden.
Sular Vadisi ve Bahçeşehir Gölet gibi büyük yeşil alanları ile bilinen Başakşehir, Şamlar Orman alanlarında halkın hizmetine sunulan spor ve mesire alanlarının yanı sıra 107 parkı ile İstanbul'un en yeşil ilçelerinden biri. Kayabaşı’nda  şuan da devam etmekte olan 1.5 milyon metrekarelik devasa bir park daha inşa ediliyor. Bu park ve devamında eklenecek yeşil alanlar ile Başakşehir, meşhur Sular Vadisi gibi ikinci bir Vadi projesine kavuşmuş olacak.
Başakşehir’e İstanbul'un ‘’EN’’ büyük hastanesi yapılıyor.
2.700 yatak kapasitesine sahip olacak İstanbul Şehir Hastanesi’nin 2020 yılında hizmete açılması hedefleniyor.Günde 23 bin 600 hastaya hizmet vermesi öngörülen şehir hastanesi, tamamlandığında yaklaşık 15 bin kişiye doğrudan iş istihdamı sağlayacak.İstanbul’un diğer ilçeleri ve çevre illere de hizmet verecek olan hastane ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak.
"Başakşehir İstanbul'un ‘’EN’’ ulaşımı kolay ilçelerinden.
Başakşehir-Yenikapı hattı ile Avrupa yakasında Sarıyer'e kadar, Anadolu yakasında da Pendik’e kadar raylı sistem ile ulaşılır hale gelecek olan ilçe, toplamda 60’a yakın metro istasyonu ile ulaşımı en kolay ilçelerinden biri.Ayrıca İstanbul’un en genç ve en dinamik belediye başkanı Başakşehir’in..
Kısacası,son zamanlarda Başakşehir, İstanbul’un ‘’EN’’ cazip ilçesi…
GÜVERCİNTEPE
Güvercintepe mahalesinden başka bir yazımda daha detaylı bahsedeceğim fakat kısaca birkaç küçük detayı sizlerle paylaşmak istiyorum..2015 yılında imara açılan mahallede yapılaşmanın hızlıca devam etmesi ve Kanal İstanbul güzergahı üzerinde bulunması hasebiyle ciddi anlamda cazibe merkezi haline gelmiş bulunmakta.Ayrıca çok yakın bir tarihte yola terk sorunları Başakşehir Belediyesi tarafından çözülmesiyle mahallede inşaat sektöründe olumlu bir ivme yakalanmış durumda…
Yola terk sorununun çözülmesinde çok büyük pay sahibi olan başta Başakşehir Belediye Başkanı Sayın Yasin Kartoğlu ve Teknik ekibini ayrıca takdir etmek gerekir…
Yüzünüz hep gülsün.Sevgili Başakşehir’liler Kurban Bayramınızı şimdiden kutlarım..Kalın sağlıcakla…
NOT:İmar ile alakalı mimarmuratyilmaz@yahoo.com adresinden sorularınızı ,önerilerinizi,eleştirilerinizi ulaştırabilirsiniz..

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor