Başakşehir

anasayfa Başakşehir YASİN KARTOĞLU GÜVERCİNTEPEDE

YASİN KARTOĞLU GÜVERCİNTEPEDE

10 Ağustos 2018, Cuma 15:23 / Son Güncelleme : 10 Ağustos 2018, Cuma 15:23
 YASİN KARTOĞLU GÜVERCİNTEPEDE
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, bugün Güvercintepede Merkez imamoğulları camii'nde cuma namazını kıldı. Cuma namazı çıkışında Camii cematiyle bir araya geldi.

Her hafta cuma vakti farklı camiler de namazını kılıp, vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm bulmaya çalışan Yasin Kartoğlu, namaz çıkışı vatandaşlara seslendi :''Peygamber Efendimiz(S.A.V) Hadisinde '' Cennete Girmek istiyorsan önce iman edeceksin,iman etmiş sayılman içinde birbirinizi seveceksiniz''buyurmuştur. Bizim önce birbirimizi sevmemiz lazım'' dedi. ''Güvercintepe de daha önceden beri oluşmuş en büyük sorun ''şişe'' yani tek girişi, tek çıkışı olan mahalle olması. Bu yüzden Güverintepe'nin öncelikli yol sıkıntısını çözeceğiz. Türkiye'de 14 şeritli yol yok, bu bizim vizyonumuzu gösterir. Güvercintepe, şahintepe ve Bahçeşehir kısmını birbirine bağlayarak biz artık bir ilçe olcağız''dedi.
''Avrupanın en büyük devlet hastanesine en yakın mahalle Güvercintepe''
''Avrupa'nın en büyük devlet hastanesine en yakın mahalle Güvercintepe''olacak diyen kartoğlu,''Yürüme mesafesinde artık hastaneye ulaşabileceğiz. Maksimum 2-3 dakika da Başakşehire gidebileceğiz.Yine ters taraftan Şahintepe'nin yeni yapılan Rami Projesiyle mahallenin arasına büyük 60 metrelik yollar yapılıyor. Tahtakale-Avcılar da kalan kısmı biz yaptırıp orayı da Bahçeşir'e bağlıyoruz. Köprüyle dere arasını bağladığımız da bizim artık bütün mahalleleriyle bütünleşen 60 m'lik yolları olan dev bir hal olacağız. Hastane maksimum 15 ay sonra bitecek'' dedi.


Yasin Kartoğlu, Başakşehir'in bir diğer sorunlarından birisinin de İETT olduğunu vurguladı. İstanbul da en çok iett'nin Başakşehir de olduğunu fakat son mahalle olduğundan dolayı, geçiş güzergahları ayarlanana kadar bu sıkıntının devam edeceğini söyledi.
Kartoğlu, gündemin de yeni bir metro projesi olduğunu ve çalışmaların başladığını duyurdu. Halkalı Treni'nin 2- 2.5 sene sonra düzergahının Güvercintepe'ye ardından Kayaşehir meydan durağına son durağı'nın ise Havaalanı olduğunu söyledi. Güvercintepe de yürüme mesafesinde Metroya ulaşılacağını, isterlerse sağ yöne binip Ankara 'ya kadar gidebileceklerini, İsterlerse de sol yöne gidip Havaalanına ulaşabileceklerini duyurdu.


''İMAR BARIŞI ÇIKTI FAKAT ALT DETAYLAR NET DEĞİL''
İmar sorunu Başakşehirlilerin merakla beklediği konuydu. Kartoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:
''İmar barışı meselesi şuan hepimizi ilgilendiren konu, imar barışı çıktı. Fakat alt detayları şuan için çok net değil.Eylül ayında belli olcak ,sizler de bir hak kaybına uğramamak için mutlaka başvuruda bulunun.Beyanda bulunurken muhakkak gerçek beyanda bulunun, yanlış beyanda bulunursanız ceza şartları var.Hak kaybına uğramamak için benim Belediye başkanı olarak size tavsiyem Bakanlık takip ederken sizler süreyi kaçırmayın, başvurularınızı yapın. Fakat para yatırma konusunda acele etmeyin, ''dedi.

 


EDİTÖR: ÖZNUR KALENDER

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor