Başakşehir

anasayfa Başakşehir Saygı Değer Başakşehir'liler

Saygı Değer Başakşehir'liler

27 Ağustos 2018, Pazartesi 12:24 / Son Güncelleme : 27 Ağustos 2018, Pazartesi 12:24
Saygı Değer Başakşehir'liler
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Yaz tatili içerisinde bulunduğumuz bu günlerde sizlerle tatili konusunda sohbet havasında bir yazı kaleme almak istedim. Çocuklar tatil boyunca umarım bol bol eğlenip dinlenme fırsatı bulmuşlar, sizlerle birlikte sılayı rahim eylemişlerdir. Belki de şu an ben bu yazıyı kaleme alırken, kimileriniz hala memleketinde hasret gideriyordur. Tatil boyunca yorucu eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atma fırsatı bulan çocuklarımız bol bol dinlenerek yorgunluklarını atma fırsatı buldular. Günler su gibi akıp geçerken, bu arada tatili de yarılamış olduk.

Sevgili çocuklar, okul yolu artık yavaş yavaş ufukta belirmeye başladı. Ara sınıfta olanlar, okul arkadaşlarını özlemeye başlamıştır herhalde. Bu arada tatil boyunca tablet, telefon ve internetten kopup kitap okumaya da fırsat buluyorsunuzdur umarım. Zira kitap okumak da dinlenmek için önemli bir alternatiftir. Yeni okula başlayacak olan mini mini birler ise heyecan içinde okulun başlamasını beklemekteler. Anne babalar, çocukları için en güzel okulu, en güzel öğretmeni bulma telaşesi içindeler. Okul için yapılacak alışverişler, şu an velileri düşündürmeye başlamıştır. Tüm bunlar çok tatlı heyecanlar. Yaşananları gözlemledikçe biz yetişkinler de buralarda adeta geçmişimizden izler arıyoruz. Hepimizin mutlaka unutulmaz tatil anılarımız vardır öyle değil mi?
Olayın okullar tarafına da bir bakmak lazım. Eğitimin içinden gelen biri olarak bu alanı es geçmek olmaz diye düşündüm. Sizler tatilde dinlenirken okullardaki idareciler ise hummalı bir şekilde okulları yeni eğitim öğretim yılına hazırlama telaşesi içindeler. Gerçekten takdire şayan bir gayretle bir taraftan kaynak arayıp, bir taraftan da okulları siz değerli öğrencilerimiz için gayret gösteren tüm okul idarecilerimize sizler adına şükranlarımı sunuyorum. Belediyemiz tarafından okulların boya ihtiyaçları karşılanıyor, ancak işçilik için gerekli olan masraflar sizlerin desteği ile ayakta duran okul aile birlikleri tarafından karşılanıyor. Okul idareleri bir taraftan eğitim öğretim işleri ile ilgili görevlerini yaparken, diğer taraftan okul aile birlikleri ile birlikte okulun giderlerini karşılamak için velilerin şikayetlerine maruz kalıyorlar. Alandan gelen biri olarak şunu açıkça söyleyebilirim ki, İstanbul'da okulların bir çoğu hizmetli personel, memur, güvenlik görevlisi, temizlik malzemesi, yıl içerisindeki tamir tadilat ile ilgili masraflarını velilerin katkılarıyla karşılamaktadır. Bu açıdan okulları bağış vs konusunda eleştirirken bunları bilmeniz gerektiğini düşündüm.
Değerli Başakşehir’liler, Ak Parti iktidarı döneminde devlet eğitim ile ilgili yükümüzü önemli ölçüde almış olduğu görülmektedir. Ders kitapları okullarımızda ücretsiz dağıtılıyor. Sağlıklı bir nesil için çocuklarımıza haftada üç gün süt, iki gün kuru üzüm dağıtılıyor. El birliği ile daha güzel bir gelecek için bireyler, kurumlar, yerel yönetimler ve hükümet olarak uğraş veriyoruz. Veliler olarak biz de eğitime gücümüz oranında destek olmaktan gocunmayalım. Okullara yardımcı olalım derim. İlçemizde okulların boya, küçük tadilatlar, konferans salonları gibi bazı ihtiyaçları bütçesi ve imkanları dahilinde karşılayarak bu anlamda taşın altına elini koyan Başakşehir Belediye Başkanı sayın Yasin KARTOĞLU ve ekibine de bir eğitimci olarak teşekkür ediyorum.
Yaz tatili boyunca tüm öğrencilerden ve siz değerli okuyucularımdan bol bol kitap okumanızı, dinlenmiş bir şekilde yeni eğitim öğretim yılına hazır halde dönmenizi diliyorum. Kalınız sağlıcakla.

Ahmet Melik

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor