Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de İlk toplu iş sözleşmesi imzalandı

Başakşehir'de İlk toplu iş sözleşmesi imzalandı

01 Ağustos 2018, Çarşamba 15:59 / Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018, Çarşamba 15:59
Başakşehir'de İlk toplu iş sözleşmesi imzalandı
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

696 sayılı KHK ile Başakşehir Belediyesi bünyesine geçişleri yapılan Temizlik işçileri ‘Toplu İş Sözleşmesi’ne törenle imza attı.

696 sayılı KHK ile taşeron firmalardan Başakşehir Belediyesi iştiraki Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. bünyesine geçişleri yapılan işçi personelle ilgili ilk toplu iş sözleşmesi töreni, Mehmet Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Törene; Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç ve yardımcıları, Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. Personel İşlerinden Sorumlu Müdürü Erkan Üncü ve yönetim kademesinde çalışan personeller ile 545 işçi personel katıldı.
Temizlik işçilerine imzadan önce sosyal hakları, Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi, İşyeri İç Yönetmeliği ve genel konularla alakalı bilgi verildi. Temizlik İşleri Müdürü Hacı Dursun Ağaç, çalışma düzeni, iş disiplini ve iş ahlakı; Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. Personel İşlerinden Sorumlu Müdürü Erkan Üncü ise sosyal haklar ve maaş konusunda işçilerle bilgi paylaşımında bulundu.
Toplantı sonunda 696 KHK ile Başakşehir Belediyesi bünyesine geçişleri yapılan işçi personel ile Başakkent Yönetim ve Danışmanlık A.Ş. yetkilileri arasında ilk “Belirsiz Süreli İş Sözleşmesi” imzalandı

 

EDİTÖR: ÖZNUR KALENDER

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor