Başakşehir

anasayfa Başakşehir Başakşehir'de Sağlık İşi Tamam!

Başakşehir'de Sağlık İşi Tamam!

01 Ağustos 2018, Çarşamba 13:02 / Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018, Çarşamba 13:02
Başakşehir'de Sağlık İşi Tamam!
facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz

Başakşehir Belediyesi, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde ilçeye 3 aile sağlığı merkezi daha kazandıracağını bildirdi. Altınşehir Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışmalar devam ederken Vaditepe ve Hoşdere Aile Sağlığı Merkezlerinin projeleri tamamlandı.

Avrupa’nın en büyük şehir hastanesinin yükselmeye başladığı Başakşehir’de sağlık alanındaki yatırımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Altınşehirde ki inşaatı bitmek üzere olan Aile Sağlığı Merkezi, Bahçeşehirde Vaditepe ve Hoşdere'de çalışmalarını tamamladı.


Başkan Kartoğlu çalışmaları inceledi.


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Kayabaşı Mahallesi Burçak Sokak’ta inşa edilen Altınşehir Aile Sağlığı Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde denetledi. 3 aile sağlığı hekiminin görev yapacağı 170 metrekare alana sahip merkezi gezen Başkan Kartoğlu, görevlilerden bilgi aldı.


Vaditepe ve Hoşdere’de inşa edilecek aile sağlığı merkezlerinin proje çalışmaları tamamlandı. 232 metrekare alan üzerine yapılacak Vaditepe Aile Sağlığı Merkezi, 2 katlı ve 457 metrekare büyüklüğünde olacak. Hoşdere Aile Sağlığı Merkezi ise Hayatpark’ın yanına inşa edilecek.


“Her şeyin başı sağlıktır” anlayışı ile tüm Başakşehirlilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması için çalıştıklarını belirten Başkan Kartoğlu, Altınşehir Aile Sağlığı Merkezi’nin bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.
Vaditepe ve Hoşdere’ye yapılacak.


Çalışmaların büyük bir hızla sürdüğü aile sağlığı merkezinin kısa süre içinde hizmete açılması hedefleniyor. Diğer taraftan Bahçeşehir 1. ve 2. Kısım Mahallelerinde artan ihtiyacı karşılamak için 2 aile sağlığı merkezi yapılacak.

 

 

 

facebook paylaş twitter paylaş yorum yaz
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5
YORUMLAR
ziyaretçi
yükleniyor